ITEL sınavlarındaki akıllı zeka teknolojisi nedir?

ITEL Junior ve ITEL Young & Adult sınavları Speaking (Konuşma) bölümünü oldukça basite indirgeyen inovatif sistemi, kullanıcı dostu sınav ekranı ve sınavı bireyselleştiren akıllı zekası gibi diğer birçok özelliği de ön plana çıkarılarak British Council Accreditation tarafından akredite edilmiştir.

Ayrıca sınavlar Avrupa Dil Portfolyosu kriterlerine uygun hazırlandığından dolayı da Council of Europe tarafından verilen “Certificate of Approval” belgesi ve onayına sahiptir.

Her bir katılımcı sınava Structure bölümü ile başlar. Sınava devam edip 2. bölüme (Skills) geçebilmek için, bu bölümde en az 10 soruyu cevaplamak zorundadır. Böylece katılımcının başlangıç seviyesi belirlenir.
Katılımcı, Skills bölümünde her bir kısım için, Structure bölümünde belirlenen seviyesine denk gelen sorularla karşılaşır.
www.itelexams.com
itel-accreditation-approval.png

BİREYSELLİK

DEVAM EDİLEBİLİRLİK

SORU ÇEŞİTLİLİĞİ

Her bir katılımcı sınavı kendi beceri ve hızına göre sürdürür ve sonlandırır. Skills bölümünde Listening kısmını hızlıca tamamlayan bir öğrenci diğer katılımcıların hangi kısmı ya da soruyu çözdüklerinden bağımsız olarak kendi testinde bir sonraki adım olan Reading kısmına devam edebilir.

Katılımcı o bölüm için ayrılan süreden daha kısa bir sürede ilgili bölümün sorularını bitirirse diğer bölüme devam edebilir. Bu durumda 1. bölümden artan süre 2. bölüme eklenir ve katılımcıya avantaj sağlar.

Her bir bölümde katılımcının karşısına çıkan sorular binlerce soruluk soru havuzundan çekildiği için her bir öğrenciye eş değer ama farklı sorular gelmektedir. Ayrıca ola ki, aynı soru gelirse bile sistem her soru çekişinde şıkların yerlerini değiştirir ve katılımcıların aynı soruyla aynı anda karşılaşma olasılığını en aza indirir.

ITEL Sınav Başvuru Formu

Sınav başvuru talebiniz alınmıştır. Sınav günü ve saati için ayrıca bilgi verilecektir.