top of page

İngiltere'de Dil Eğitimi

Birleşmiş milletlerin en çok konuşulan dilleri listesinde birinci sırada yer alan İngilizce'yi öğrenebilmek için yapılabilecek en doğru adımlardan bir tanesi de bu dilin doğduğu ülke İngiltere'de İngilizce dil eğitimini almaktır. Ülkemize olan yakınlığı, eğitimdeki yüzyıllara dayanan köklü geleneği gibi özellikleri nedeniyle İngiltere, Kanada, ABD ve Avustralya'dan daha çok tercih edilmektedir. İngiltere'de 10.000'e yakın British Council onaylı okul bulunmaktadır. Bu okullar, düzenli olarak British Council ve benzer  kuruluşlar tarafından denetlenmektedir. Uzun dönemli eğitimlerde part time çalışma imkanı da bulunmaktadır.

İngiltere’de Dil Okulları Nerelerde Bulunmaktadır?

Londra ve Güney İngiltere, İngilizce dil eğitimi için en çok okulun bulunduğu bölgelerdir. Bununla birlikte adı eğitimle birlikte anılan Cambridge, Oxford gibi lokasyonlarda da pek çok dil okulu bulmak mümkündür. İngiltere’de İngilizce dil eğitimi almak isteyen yabancı öğrencilerin haftalık en az 15 saat (20 ders ) dil eğitimi alacakları programlara katılmaları zorunludur. Sınıflar genelde maksimum 14 kişiliktir, ama ortalama mevcutlar 8-9 kişi şeklinde gerçekleşir. İngiltere’de İngilizce dil eğitimi alabilmek için belirli zamanları takip etmek zorunda değilsiniz. Yılın herhangi bir zamanında pek çok okulda İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Okula ilk başladığınız gün yapılacak seviye belirleme sınavı sonucunda orteye çıkan seviyenize göre dersleriniz hemen başlar. Sadece yetişkinlerin kabul edildiği okullarda katılım yaşı en az 14 olmalıdır.

İngiltere’de Eğitim Sistemi ve Haftalık Ders Saatleri

Haftalık 20 ders saati ile 32 ders saati arası eğitim almanız mümkün. En fazla tercih edileni haftalık 20 derslik alternatiftir. Dersler sadece hafta içi günlerde devam eder ve hafta sonları ders yoktur. Sözgelimi haftalık 20 derslik alternatifi için dersler sabah 09.15 den 12.15 e kadar devam eder. Yoğun programları seçen öğrencilere, öğle arasından sonra seçtikleri ekstra ders kadar İngilizce eğitimi verilebilmektedir. Pek çok okulda alternatif olarak öğrenciler derslere öğleden sonra başlayabilirler. Öğleden sonra seçilen derslerin öğrenciye avantajı sadece fiyatların biraz daha düşük olmasıdır.

Vize Almak Zor Mu? Vizemi Nasıl Alacağım?

İngiltere’ye vize almak çok zor olmasa da önemli püf noktalarına dikkat edilmez ise reddedilmeye varan ciddi sorunlar yaşanabilir.

İyi bir uzmanlık gerektirir. Yanlış yapılan tek bir hamle tüm emeklerinizin çöpe gitmesine neden olabilir. Vize dosyanızı profesyonel bir ele teslim ettiğinizden emin olmalısınız. Kurumumuz ücretsiz profesyonel vize danışmanlığı hizmeti ile risklerinizi en aza indirecektir.

ABD'de İngilizce Dil Eğitimi

Amerika’da dil eğitimi öğrenciler için oldukça iyi bir alternatiftir. Toefl sınavını vermeye gerek kalmadan üniversiteye girme imkanı tanıması nedeniyle bir hayli popülerdir. Amerika’da pek çok farklı dil eğitimini istediğiniz şekilde alabilirsiniz. Söz gelimi bir turizmci turizm İngilizcesini haftada 30 ders olarak öğrenebilirken bir yönetici ticaret İngilizcesini haftada 6 özel ders olarak alabilir. Konaklamalar aynı İngiltere’deki gibidir, hem yurt hem de aile yanında kalma seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Öğrencilerimiz açısından daha popüler olanı ise aile yanı konaklamadır. Uzun dönemli eğitimlerde part time çalışma imkanı da bulunmaktadır.

ABD'de çalıştığımız bazı okullar;

 • EC

 • Eurocenters

 • ELS

 • Embassy

 • Kaplan

ABD bir eğitim ülkesi olması sebebiyle tüm dünyadan pek çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Dil okulları genelde New York, San Diego, Los Angeles, Boston ve Miami bölgelerinde yoğunlaşmıştır. Kısa süreli eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için daha çok yakın lokasyonları önersek de özellikle uzun süreli dil eğitimi için ABD iyi bir tercihtir.

Kanada’da Dil Eğitimi

Vancouver ya da Montreal? Yaşam kalitesinin yüksek oluşu kentler arasındaki refah farkının çok açılmamasına neden olmuştur. Kanada, İngiltere ve ABD kadar popüler olmasa da yine de pek çok öğrencinin tercihidir. Nispeten Türk oranının az olması, kültürel özellikleri, yüksek yaşam standartları öğrencilerin tercihlerini olumlu yönde etkilemektedir.

Kanada’da genel İngilizcenin yanında TOEFL, IELTS vb. eğitimleri de alabilirsiniz. Kanada ile ilgili söylenmesi gerekli olan şeylerden biri de bu ülkenin ABD ya da İngiltere’den daha ucuz olmadığıdır. Hatta bazı durumlarda İngiltere ve ABD gerçekten çok daha uygun fiyat alternatifleri sunabilmektedir. Uzun dönemli eğitimlerde part time çalışma ve staj imkanı da bulunmaktadır.

Kanada’da Çalıştığımız Bazı Okullarımız;

 • ILAC

 • IH

 • Eurocenters

 • Kaplan

 • Embassy

 • LSI

Malta’da İngilizce Eğitimi

Akdeniz’in ortasında adını eğlence ve tatil ile birleştirmiş olan Malta’da İngilizce eğitimine ne dersiniz? Malta’da kaliteli bir eğitim mümkün olabilir mi?  Bizce kesinlikle mümkün, Malta’da sömürge yönetimi bittiğinden beri Malta adası yönetimleri ülkeyi bir tatil ve İngilizce eğitim ülkesine çevirmeyi başardılar. Toplamda 90'a yaklaşan okul sayısı Malta’yı kesinlikle bir dil eğitimi ülkesine haline getirmiş durumdadır. Malta 3 adadan oluşmuş bir takımadalar ülkesidir. Üç adanın en büyüğü Malta adasıdır diğer 2 ada Gozo ve Comino adaları çok fazla yerleşim içermez hatta Comino’da hiç yerleşim yoktur denilebilir. Malta geçimini İngilizce eğitimi ve turizmden sağlamaktadır.

Aksanları İngiliz ve Amerikalılara göre daha değişik olan Maltalıların konuşmaları yine de çok rahat anlaşılabilmektedir. Koyu katolik olarak tanımlanabilecek ülkenin dört bir yanında tarihi ve kültürel yapılara rastlanır. Malta’da para birimi Euro'dur. Ülkede tanınmış pek çok büyük banka bulunmaktadır. Hesap açmak mümkündür ancak kısa süreli giden öğrenciler için bu durum çok pratik değildir.

Malta’da yabancılar için sağlık hizmetleri ücretlidir. Yani standart bir muayene olmak isterseniz bunun için ücret ödemek zorundasınız. Acil durumlar için ise seyahat sağlık sigortasını kullanabileceksiniz.

Malta’da genel İngilizce derslerinden IELTS İngilizcesine, iş İngilizcesinden Pilotlar için gerekli olan spesifik İngilizceye varıncaya kadar pek çok değişik alternatiften faydalanabilirsiniz.

Malta’da eğitim alırken 3 farklı konaklama tipinden faydalanabilirsiniz.

 • Aile yanı konaklama

 • Öğrenci apartmanında konaklama

 • Otelde konaklama

Malta standart pasaportlu vatandaşlarımız için vize uygulamaktadır. Kurumumuzun deneyimli vize danışmanları bu hususta sizlere yardımcı olacaktır.

Güney Afrika’da İngilizce Eğitimi

İngilizce dil eğitiminde yeni bir ülke sayılan Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en büyük artısı nispeten az Türk nüfusu ve muhteşem doğal güzellikleridir. Okullar genelde İngiltere’deki gibi;

 • Genel İngilizce

 • İş İngilizcesi

 • Turizm İngilizcesi

 • Sınavlara yönelik İngilizce olarak pek çok farklı türlere ayrılır.

Güney Afrika vize hususunda katı bir ülke olmasa da yine de bazı vize kurallarına bağlıdır. Türkiye’nin de içinde bulunduğu pek çok ülke vatandaşı 30 güne kadar vizesiz seyahat hakkına sahiptir. Ziyaretçiler ülkeye giriş çıkış yapabilmek için gidiş-dönüş uçak biletine sahip olmalıdır. Güney Afrika’da öğrencilerin çalışma izinleri yoktur ancak gönüllü yardım programlarına katılarak İngilizce pratiğinizin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Ülkenin eğitim ve tatil için en popüler destinasyonları Cape Town ve Johannesburgh’dur.

bottom of page